0 312 443 0 118
0 554 497 2 397

ANKARA

35.4

kiralarken dikkat

***Rent a car firmalarından araç kiralama hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır.***


Bir çok kişi ya da kurum rent a car firmaları ile kiralama hizmeti sonrası sorunlar yaşamakta ve bir takım mağduriyetler söz konusu olabilmektedir. Kişi ya da kurumların araç kiralama hizmeti alırken aşağıdaki husuları kesinlikle göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.


* Öncelikle kiraladığınız aracın her ne olursa olsun kiralama hizmeti aldığınız şirketin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Ruhsatında şahıs ismi bulunan ya da farklı bir isim bulunan araçları kesinlikle teslim almayın, keza bir arıza ya da kaza durumunda kesinlikle mağduriyet yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

 

*Aracın rent a car kaskosunun bulunması gerekmektedir. Kaza yaptığınızda sakın aracın kiralık olduğunu söylemeyin tarzında kiralama firması tarafından size bir telkin yapılıyorsa o araçtan ve firmadan uzak durun, zira mağduriyet yaşamak üzeresiniz !


* Kurumsal firmaları tercih edin, ucuz araç kiralayan firmalardan uzak durun, kurumsal firmaların fiyat ortalamaları kriteriniz olmalıdır. Kaliteli ve sorunsuz bir hizmetin bedeli ucuz rakamlar olamaz. Piyasadan ucuz araç kiralayan firmanın aracının, ya sigortası veya kaskosu yoktur, ya muayenesi geçmiştir, ya lastikleri kötüdür, ya bakımı yapılmamıştır, ya da üzerinde yakalama ya da haciz olabilir…Dikkatli olunmalı.


* Asla oto kiralama sözleşmesi imzalarken boş senet ya da boş taahütnameye imza atmayınız. Keza kurumsal oto kiralama firmalarının hiç birinde bu uygulama yoktur. Kaza ya da arıza durumunda çok mağduriyet yaşamış kişi ya da kurumlara internette forumlarda rastlayabilirsiniz.


* Kiralama süresi başlangıcında bir miktar kapora istenmesi ya da kredi kartı provizyonu istenmesi normaldir. Ancak aşırı yüksek miktarda depozito isteyen (kiralama bedelinin üzerinde) firmalara da dikkatli yaklaşmanızı tavsiye ederiz.
Yukarıdaki husular göz önüne alındığında mağduriyetlerin yaşanma ihtimali oldukça düşecektir.
Her türlü sorunuzda tereddüt etmeden bize ulaşabilirsiniz.

 

ankara rent a car